Portugáliában megtiltották, hogy a főnök munkaidőn kívül felhívja a beosztottjait
A gyereket nevelők előzetes egyeztetés nélkül dolgozhatnak otthonról, a munkaidő után pedig a dolgozót nem keresheti a főnöke – döntöttek Portugáliában.
A gyereket nevelők előzetes egyeztetés nélkül dolgozhatnak otthonról, a munkaidő után pedig a dolgozót nem keresheti a főnöke – döntöttek Portugáliában.
Az elmúlt másfél évben kiderült, hogy szinte minden irodai tevékenységet el lehet végezni otthonról, az interneten keresztül is, ám az otthonról bonyolított meetingek nem várt mellékhatásokkal jártak.
A koronavírus váratlan és átmeneti, ám korántsem káros „mellékhatására” figyelt fel egy francia kutatóintézet: 2020-ban jelentősen csökkent a munkahelyeken dolgozókat érő káros sugárzás mértéke.
Még mindig kockázatos otthonról szakérteni a tévében.
Épphogy túlestek az irodai közösségek a sokkszerűen érkező, korábban elképzelhetetlen kultúraváltáson, azaz a home office széleskörű elterjedésén, rutinná válásán, máris itt a következő megoldandó probléma: a munkavállalók egy része erősen vonakodik feladni az otthoni munkavégzést. A visszacsábításukban vasszigor vagy tétova kísérletek helyett a vezetők és alkalmazottak közötti párbeszéd és közös gondolkodás vezethet valódi megoldásokhoz, az eszközpark ehhez viszont még sok cégnél szűkös.
Bár úgy tűnhet, hogy a távmunka kiválthatja az irodait, amerikai kutatók fenntartásokat fogalmaztak meg ezzel kapcsolatban.
A világjárvány sokakra sokféleképpen hatott, az irodai dolgozóknál viszont olyan változást is láttunk, ami miatt azt is át kell gondolni, milyen eszközöket használunk. Mindennél elterjedtebb lett a home office, az eszközöket is nagyon sokan vitték magukkal haza, az eddigi munkahelyi laptop hirtelen a nappaliban találta magát, ahol aztán ki volt téve a véletlenül ráömlő kakaónak, fix hely híján könnyen leverték a családtagok, ésatöbbi, egyszóval mindennél nagyobb igénybevételt hozott az eddigi munkaeszköznek a járvány.
Az elmúlt időszakban az otthon töltött idő és a hétköznapok meghatározó részét jelentette az otthoni munkavégzés. Gyakran felmerül, hogy a járványhelyzet okozta digitalizációs hullám számos új készüléket hozott a háztartásokba, de mit jelent ez hazánkra nézve? A magyarok többsége számítógépet, tévét vagy okostelefont vett, a Samsung legújabb felméréséből pedig az is kiderül, mennyire használták ki az új eszközöket.
Az elmúlt időszakban sokan voltak kénytelenek otthonról dolgozni, és ez sokak egészségén maradandó nyomot hagyott – értsük ez alatt azt a kellemetlen tünetegyüttest, amelynek diagnosztizálásakor az ember szemébe mondják: ez bizony aranyér. Mihez kezdjünk, ha nem örülünk az ilyen „aranynak”?
Az irodákba való visszatérés a pandémia után átlagon felüli kihívást jelentett, hiszen elszoktunk a nagyobb társaságtól, a benti tempótól. Sokunknak kellett megküzdeni stressztöbblettel, time management gondjaink támadhattak, és nehezen fókuszáltunk a napi feladatainkra. Videónk főszereplője egy okosóra segítségével találta meg az utat az egyensúly visszabillentéséhez:
A felmérésből az is kiderült, hogy az irodába történő visszatérés sok munkavállaló számára kényelmetlenséget okoz.
A munkáltató és a dolgozó is tud tenni azért, hogy a visszarendeződés zökkenőmentes legyen.
A belebújós, gumiból készült bumfordi Crocs papucsokból majdnem kétszer annyit adott el a cég az elmúlt hónapokban, mint tavaly ugyanekkor.
A pandémia alatt kiderült, hogy a cégek sokat spórolhatnának azzal, ha tényleg csak annyi irodaterületük lenne, amennyire szükségük van. Több jónak tűnő megoldás is született erre.
A Google a következő két hétben minden felhasználó számára elérhetővé teszi majd azt az újdonságot, amivel megadhatjuk, egy eseményen milyen formában szeretnénk részt venni.